• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „надгробна плоча“ платно уметност од гено народи

Трговска марка ликовна уметност „надгробна плоча“ платно уметност од гено народи

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Geno Peoplessubject : People Style : Modern-Century Modern Product Type : Gallery-завиткано платно Арттис Подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има човек облечен во црно одење од салон.Гено е роден во Панама Сити Флорида и е е Цртеж уште од мало дете. Бидејќи е најстариот од пет момчиња, тој е благословен да го наследи уметничкиот ген што е предаден на најстарото дете во последните четири генерации. Без формална обука, тој се гордее со можноста да постигне совршенство. Тој исто така верува дека неговата сила во неговите уметнички дела се постигнува со тоа што е многу разноврсен уметник. Гров на народот „надгробна плоча“ на платно.

Детални спецификации

Додатоци на производи