• Свеж
Лоис Брајан „Перна и домати“ уметност

Лоис Брајан „Перна и домати“ уметност

DEN 253.76

Од стока
Во магацинот

Уметник : Лоис Брајансубјект : Cuisinestyle : Cottage/Country Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има надземен поглед на две уши пченка и четири домати. Лоис Брајан се опишува себеси како 10-годишно мало дете умно маскирано како „жена на одредена возраст“, ​​обична, градина-постројка, среќно оженета фотографија/дигитална уметност фанатична. Сликите на Лоис се засноваат на фотографиите што ги фаќа, претежно со Nikon D300. Иако нејзината примарна цел секогаш ќе биде да го фати тоа совршено кратко директно од камерата, таа исто така ужива во треперење во Фотошоп и други програми за уредување на слики. Лоис нема ниту еден посебен стил и веројатно никогаш нема. Таа тврди дека е „приближно насекаде“ со она што го привлекува нејзиниот интерес. Лоис сè уште експериментира, сè уште ја сака секоја минута зад камерата и сè уште верува во магија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Лоис Брајан „Перна и домати“ уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи