• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Голема гола“ платно уметност од Реноар

Трговска марка ликовна уметност „Голема гола“ платно уметност од Реноар

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Renoirsubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis Ready за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има жена што лежи на кревет на зелена позадина. Griclee (JEE-CLAY) е напреден процес на правење печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Голема гола“ платно уметност од Реноар.

Детални спецификации

Додатоци на производи