• Свеж
Dorman BC69260PR Контрола на раката за контрола на предната страна на предниот дел на задникот за специфични модели на Nissan, Black Fits Select: 1991- Nissan Sentra

Dorman BC69260PR Контрола на раката за контрола на предната страна на предниот дел на задникот за специфични

DEN 2285.28

Од стока
Во магацинот

Оваа контрола на раката за контрола на суспензијата е прецизно-инженерско и строго тестирано за да обезбеди сигурна замена за оригиналната опрема на специфични возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Директна замена - се вклопува и изведува како оригиналната опрема за ширење на специфични возила. Сигурно вклопување - прецизно -инженер за да одговара на дизајнот и димензиите на оригиналните компоненти. Издржлива конструкција - произведена според строги стандарди користејќи цврсти, безбедни материјали. Ригорозно тестирани - темелни мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Се вклопува во избор : 1991-1994 Nissan Sentra и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Детални спецификации

Додатоци на производи