• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Светли очи“ платно уметност од enени landуланд

Трговска марка ликовна уметност „Светли очи“ платно уметност од enени landуланд

DEN 399.84

Од стока
Во магацинот

Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со маче што гледаше со големи сини очи, опкружено со розови цвеќиња. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Светли очи“ платно уметност од enени landуланд : Уметник : enени landуланд. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи