• Свеж
Карастан килими Шамкир морнарица 9 '12' Област килим

Карастан килими Шамкир морнарица 9 '12' Област килим

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Karastan regs Shamkir Navy 9 'x 12' Површински килим Стилски дизајн : Од современ до среден век модерен, овој тепих инспирирана од геометриската инспирирана област со богата палета на бои може да биде беспрекорно интегриран во најразлични стилови на домашен декор . материјали отпорни на дамка : материјали за отпорни на дамка : Еластичниот Smart Strand® е комбиниран со еколошкиот Everstrand ™ за да се создаде килим за кадифен подрачје што е одличен избор за области со висок сообраќај и домаќинства со деца и миленичиња. Оваа динамична комбинација на влакна нуди супериорна отпорност на дамки и јасно отпорна на боја, истовремено одржувајќи супер меко чувство, фиксна форма и прецизно поставување . Низок куп : Висината на купот со низок профил нуди идеална функционалност која е совршена за зафатени области, под мебелот под мебел , и во влезовите бидејќи нема да ги попречува влезовите . Лесна грижа и чиста : Едноставно вакуум редовно без поставување на лента за тепање или поставување висока лента, не заборавајте да избегнувате да користите вакуум на области со раб, бидејќи тоа може да резултира во оштетување на килимот. Место чисто со решение на благ детергент и вода, или чиста професионално кога е потребно . : Како дел, најголемиот производител на килими во светот, производите на Карастан Ругс нудат 1 -годишна гаранција за дефекти на производството и гордо се увезуваат и увезуваат материјали.

Детални спецификации

Додатоци на производи