• Свеж
Колекција Стерлинг сребрена кубна цирконија зелена смарагд наизменична вечност бенд

Колекција Стерлинг сребрена кубна цирконија зелена смарагд наизменична вечност бенд

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Сјајните кружни смарагдни зелени и пенливи бели кубни циркони се поставени по целиот бенд на овој прстен за венчавки, позајмувајќи се на вашиот потсетник за посветеност. Дизајнирано од SL колекцијата, овој прстен од вечноста од 925 сребрена вечност има висок полски финиш. Убава на свој или совршено стабилно со друг дизајн на колекција SL, овој беспрекорен, елегантен дизајн доаѓа со бескрајни модни можности. Тоа е совршен подарок за секоја принуда. Овој прстен е привлечен самостојно или може да се носи и со вашиот прстен за ангажман. Потсетете се на вашата loveубов и посветеност секој пат кога ќе го погледнете овој елегантен прстен. Овој прстен спакува импресивна количина на елеганција во нејзините цврсти поставки за prong. Нискиот профил ги задржува вашите скапоцени камења безбедни и спречува да се грицка на ткаенини. Овој прстен е дизајниран од SL колекција со порака. Со создавање накит што е прекрасен внатре и надвор, пораката на SL Collection се открива преку скриен скапоцен камен поставен во тресењето на овој прстен за да ги зајакне жените да ја откријат својата внатрешна сила, моќ и убавина. „Заедно можеме да го инспирираме светот да го цениме дијамантот во себе“. - С.Л. SL колекција Стерлинг Сребрена кубна цирконија Зелена смарагд наизменична вечна лента.

Детални спецификации

Додатоци на производи