• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „карневалски игри“ платно уметност од американско училиште

Трговска марка ликовна уметност „карневалски игри“ платно уметност од американско училиште

DEN 1530.08

Од стока
Во магацинот

Уметник : Американски училишен учебник : City Scapestyle : American Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно-бела фотографија од карневалска игра. Истакнати бои : црна, сива, бела американска уметност започна со цветаните традиции на домородната американска уметност, проследено со внимателно влијание од шпанското влијание кога започнаа да колонизираат. Кон крајот на 18 -ти и почетокот на 19 век, уметниците првенствено насликани портрети и некои пејзажи во стил базиран главно на англиско сликарство. Американските уметници станаа се повеќе квалификувани во почетокот на 19 век, истовремено со воспоставувањето на инфраструктурата за обука на уметници. Од 1820 година училиштето Хадсон река започна да произведува романтично сликарство во пејзажот што беше оригинално и се совпаѓа со огромната скала на американски пејзажи. Американската револуција произведе побарувачка за патриотска уметност, особено сликарство во историјата, а паралелно девопопмент во руралната Америка беше американското занаетчиско движење, кое започна како реакција на индустријата за револуција. Случувањата во модерната уметност во Европа дојдоа во Америка од изложби во Newујорк, како што е „Оклопното шоу“ во 1913 година. По Втората светска војна, Newујорк го замени Париз како центар на светот на уметноста; Оттогаш, многу американски движења ја обликуваа модерната и постмодерната уметност и денес опфаќа огромен спектар на стилови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црно -бела фотографија од карневалска игра.

Детални спецификации

Додатоци на производи