• Свеж
Colt Liquor Lager, Pack, Oz Cons

Colt Liquor Lager, Pack, Oz Cons

DEN 479.84

Од стока
Во магацинот

Colt 45 Malt Liquor Lager 18 Pack, 12-Oz лименки. Класичен безвременски вкус за вашиот секој пат. Колт 45 е роден во 1963 година во Националната компанија за производство на пијалаци во Балтимор Мериленд. Наречен по трчањето назад Jerryери Хил #45 од Балтимор Колтс, ова малку слатко дегустација 5,6% alc./vol. Лагер остана непроменет со децении. Подигање на конзерва 45 значи избор на пиво со сигурен мазен вкус. Класичен безвременски вкус за вашиот секој пат . 5,6% ABV. Колт 45 е роден во 1963 година во Националната компанија за производство на пијалаци во Балтимор Мериленд. Наречен по трчањето назад Jerryери Хил #45 од Балтимор Колтс. Оригиналната легенда, носејќи неизбришлива фраза „Работи секој пат“, позната по својот поранешен иконски портпарол Били Ди Вилијамс . Денес Колт 45 им нуди на алкохоличарите уникатен класик, сè уште совршено дизајниран за кој било момент го носи вашето време. Осумнаесет (18) пакет, 12 лименки со течности за унца на Колт 45 лагер.

Детални спецификации

Додатоци на производи