• Свеж
Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

DEN 908.64

Од стока
Во магацинот

Реверзибилна табла за одбележување на првите и последните денови од учебната година!. Едноставно пополнете го секој претходно печатен дел со информации за вас или вашето дете. Одлично за следење на личен напредок и раст на децата бидејќи тие завршуваат пресвртници. Површината на креда од картон може да се избрише чиста и повторно користена годишно и со браќа и сестри, пријатели и семејство. Дрвена табла, материјал MDF. Декоративна рачка за јаже за виси и носење. Може да се користи со маркери на креда или традиционална креда!. 19,5 x 14,5 инчи.

Детални спецификации

Додатоци на производи