• Свеж
Јужна претпријатија Бекерман Електрична конзола за камин, кафеава махагони

Јужна претпријатија Бекерман Електрична конзола за камин, кафеава махагони

DEN 9328.00

Од стока
Во магацинот

Дизајнот на стилот на мисија на оваа конзола за електрично огниште го прави идеален натпревар за многу средини, од традиционално до еклектично и трпезарија до Ден. Хардверот за влечење на мат црна кауција додава рустикален допир на кафеавата махагони. Јужна претпријатија Бекерман Електрична конзола за камин, кафеава махагони : живописни разнобојни пламени и горат трупци со ембери. Далечинскиот управувач ги прилагодува термостатот, тајмерот, логовите и пламените одделно со леснотија. Дополнителна топлина до 400 квадратни метри. Класичен стил на тули во стилот на тули и опционално осветлување на светло. Безбеден, саморегулирачки грејач се исклучува кога ќе се исполни посакуваната температура. Погодно се приклучува на стандарден wallиден излез со 6 'кабел. Долг живот, енергетски ефикасни LED светилки. Стаклото останува кул на допир. Користете без грејач за уживање во текот на целата година. Откако ќе се исклучи, логовите и пламените полека се исклучуваат. 2 пространи фиоки, 1 кабинет и 1 прилагодлива полица. Стил на мисија со врата од врата од стакло. Заврши кафеава махагони со мат црна фиока/влечење на вратата. Мантел : 52 "w x 15,75" г. Кабинет : 19,25 "W x 14" D x 23.75 "H. Полп на кабинетот : 19.25" W x 14 "D X 11.5" H (прилагодете 2,5 "горе/долу). Фиоки : 25,25" W x 12.75 "D X 3.75" H (Голем), 16,75 "W x 12.75" D x 3,75 "H (мало). Стакло : 14,75" W x 20 "H. Клиренс : 47,25" W x 12 "D x 4.25" H (Поддршка нога во центарот). Поддржува до : 85 фунти (мантил), 20 фунти (по фиока), 15 фунти (по полица). Материјали : тврдо дрво, МДФ, фурнир од бреза, стакло од 4мм, метал, стакло, смола. Потребно е собрание. Севкупно : 52 "W x 16" D x 38 "H. Firebox Front : 23" W x 20 "H. Температурна рејтинг : 62-82 степени во интервали од 4 степени. Греење/моќност : 120 V/60 Hz, 1500 W, 12,5 засилувачи. Батерии : 1 CR2025 (вклучен).

Детални спецификации

Додатоци на производи