• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „низини“ платно уметност од Мајкл А. Дилиберт

Трговска марка ликовна уметност „низини“ платно уметност од Мајкл А. Дилиберт

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : Мајкл А. Дилибертсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розово и сино крајбрежје под облачно небо. Истакнати бои : бела, сива, розова, светло сина, сина, кафеава, тен што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ги зајакнат вашата линија на производи или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Розово и сино крајбрежје под облачно небо.

Детални спецификации

Додатоци на производи