• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „големо срце“ платно уметност од Лиза Пауел Браун

Трговска марка ликовна уметност „големо срце“ платно уметност од Лиза Пауел Браун

DEN 399.84

Од стока
Во магацинот

Уметник : Лиза Пауел Браунсубјект : Флоралстајл : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарени цвеќиња над срцето. Истакнати бои : бела, розова, жолта, тен Лиза Браун е разноврсен графички дизајнер, илустратор и дизајнер на површински модели со разновидна позадина на дизајнот и широко искуство во дизајнот, креативната насока и анализата на трендот. Лиза ги интегрира своите уникатни вештини за дизајн и технологија за производство на креативни и иновативни решенија за кој било предизвик за графички дизајн. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лиза Браун е разноврсен графички дизајнер, илустратор и дизајнер на површински модели со разновидна позадина на дизајнот и широко искуство во дизајнот, креативната насока и анализата на трендот. Лиза ги интегрира своите уникатни вештини за дизајн и технологија за производство на креативни и иновативни решенија за кој било предизвик за графички дизајн. - Шарени цвеќиња над срцето.

Детални спецификации

Додатоци на производи