• Свеж
Трговска марка ликовна уметност Не можам да верувам во тоа Канвас уметност од Филип Саинте-лауд црна мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност Не можам да верувам во тоа Канвас уметност од Филип Саинте-лауд црна мат,

DEN 383.84

Од стока
Во магацинот

Ова подготвено за обесено, измерено врамено уметничко дело има црвено-црно небо што се гледа преку гранките на бело дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Трговска марка ликовна уметност „Не можам да верувам во тоа“ платно уметност од Филип Саинте-Земјиот Црн мат, Сребрена рамка : Уметник : Филип Саинте-Лоуди. Предмет : Ботанички. Стил : современ. Подготвени да висат. Висок квалитет. Печатено со употреба на giclee, што е напреден процес на изработка на печатење. Репродукциите се практично разликуваат од оригиналите. Гикли е прифатен од многу галерии, музеи и приватни колекционери. Галеријата завиткана така што платното се обвиткува околу страните и ја крие рамката. Овозможува необична презентација на готовиот сликар.

Детални спецификации

Додатоци на производи