• Свеж
Elle Decore Celeste Tufted Wingback Velvet Velvet тапациран акцент стол, Teal

Elle Decore Celeste Tufted Wingback Velvet Velvet тапациран акцент стол, Teal

DEN 1955.68

Од стока
Во магацинот

Класичен стил на крило, детали со копче и мека кадифена ткаенина додаваат совршен поп на стил на вашиот простор. Оваа модерна традиционална фотелја има живописни детали во боја и копче кои додаваат елеганција во декор на секоја просторија. Наменето за удобност, ова кадифено тапациран акцент стол има меки перничиња и кадифен ткаенина што е идеална за виткање со добра книга. Потопете во високи раце и длабок профил на оваа столица што го прават совршено погодно за релаксација. Заштитените нозе и чистите линии додаваат модерна едноставност што го воздигнува стилот во која било просторија. Собранието е лесно, едноставно прикачете ги нозете за неколку минути со вклучените алатки. Elle Decore Celeste Tufted Wingback Velvet Velvet тапациран акцент стол, затегнете го ова столче за крило се карактеризира со копче за гроздобер. Длабока, удобна перница за седишта. Тапацир со кадифена текстура е богат и елегантен. Заштитените дрвени нозе додаваат модерен допир. Додава кадифен седење во која било дневна соба, спална соба или канцеларија. Потребно е лесно собрание. Поддржува до 250 фунти . ширина од 32 инчи x 29-инчен должина x 34,5-инчен висина.

Детални спецификации

Додатоци на производи