• Свеж
Мебел на Америка Зарен Вуд Вудл Барстол-сет од 2, зелена, 29-во

Мебел на Америка Зарен Вуд Вудл Барстол-сет од 2, зелена, 29-во

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Рафинираниот преоден стил го доживува овој сет на две живи дабови шипки со покана личност. Секој во сетот има шармантно, тркалезно вртење на седиштето со кадифен перниче и тапацир на ткаенини, проследено со трим за нокти за класичен завршен допир. Столиците вклучуваат целосен грб со заоблен панел за поддршка и метална вкрстена заграда за дополнителна поддршка. Заштитени нозе со цврсто дрво се домаќини на еден прстен метал што додава потпирач за подножје за оптимална удобност додека се фаќате за ручек или пијалок. За мебелот на Америка Мебелот на Америка® е горд што е семеен пријател кој секогаш има грб. Ние сме повеќе од само бизнис. Нашиот тим за нега на клиенти е дел од поголема заедница на ФОА посветена на испорака на среќен дом. Затоа, разгледајте ја нашата селекција и поканете ја топлината и карактерот во секоја просторија во вашиот дом. " Furniture of America Zaren Wood Swivel Barstool-Set of 2, Green, 29-in Includes : Two (2) Barstools. Style : Farmhouse. Color : Antique Green, Black, Beige. Materials : Rubber Wood, Bend Wood, Steel, Ткаенина. Метал Х-крст Акцент на грб. 43,75 "ч. Капацитет на тежина : 175 фунти. Тежина на производот : 52 фунти. Кликнете овде за да го видите упатството за склопување.

Детални спецификации

Додатоци на производи