• Свеж
Крајбрежен накит Машки сина лента со агат со нараквица со магнетна и магнетна хематит со брада.

Крајбрежен накит Машки сина лента со агат со нараквица со магнетна и магнетна хематит со брада.

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Крајбрежниот накит Машки сино -опсег агат камен со оникс и магнетна нараквица за истегнување на испрекината на хематит (8мм) Додадете ја оваа елегантна и трендовски нараквица во вашата гардероба. Каменот и сортата на боја ја прави оваа нараквица разноврсна што може да се носи со кој било изглед. За секој камен се вели дека има духовна велнес и лековити својства. Еластичната лента на нараквицата овозможува парчето да се истегне и да се контурира удобно околу зглобот. Ова парче може да се носи сам или спарено со други додатоци за да се создаде слоевит изглед. Оваа нараквица од природен камен има внатрешен обем од 7 инчи, со ширина од 8 милиметри и тежина од 22 грама. За хематит и оникс се вели дека му помагаат на носителот да остане заземјен и заштитен од негативни енергии, како стрес, замор и негативни емоции. Тип на метал на артикалот : Нема метален тип. Метална боја на артикалот : Нема метална боја. Материјал на артикалот : скапоцен камен. Тип на камен на артикалот : Сино -опсег со агат, оникс, хематит. Камена боја на артикалот : Сина, црна, сива. Камен облик на предметот : круг. Камената димензија на предметот : 8мм. Метал печат на артикалот : Нема метален печат. Категорија на артикли : накит. Тип на накит : Мода. Што е вклучено : нараквица. Внатрешен обем на нараквица : 7 инчи. Ширина на нараквица : 5/16 инчи. Тежина на артикалот во грамови : 22 грама. Тип на затворач на артикалот : Нема тип на затворач. Поставување на камен за накит : напрегање. Стил на артикал : манжетна, стабилна, изјава, слоевит, истегнување. Демографска возраст : возрасни (18 години и повеќе). Насочена публика : Мажи, машки. Грижа и чистење : Избришете со полска крпа. Прикажана сезона : есен, лето, пролет, зима.

Детални спецификации

Додатоци на производи