• Свеж
Samsung Galaxy S III Mini SM-G730A GB паметен телефон, 4 OLED 480, GB RAM меморија, Android 4. Kitkat, 4G, Blue

Samsung Galaxy S III Mini SM-G730A GB паметен телефон, 4 OLED 480, GB RAM меморија, Android 4. Kitkat, 4G,

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Предводник на карактеристиките, компактен сизелик неговиот голем брат Galaxy S�� III, Galaxy S III Mini обезбедува свет на можности за споделување, интеракција и забава - но во помал пакет. Погледнете ја вашата содржина Изгледајте повеќе брилијантно и живописно со приказ на Super Amolled�� и уживајте во режимите на премиум галаксијата и интуитивниот кориснички интерфејс. Карактеристики како S Beam��, Share Shot, и Group Play го прават тоа е лесно да се поврзете, да се работи и игра. Samsung Galaxy S III Mini SM-G730 A 8 GB паметен телефон, 4 "OLED 800 x 480, 1 GB RAM, Android 4.4 Kitkat, 4 G, Blue 8 GB Вградена меморија за чување на преземени игри, апликации, видеа, песни и повеќе. Плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус плус. Меморијата може да се зголеми со Micro SD мемориска картичка (не е вклучена) . OLED 4 "екранот овозможува лесна навигација на апликации, содржина и јасен приказ на медиуми. Камера со висока резолуција 5 мегапиксели за фотографирање со врвен квалитет и правење видеа со вистинска HD боја. Android 4.4 Kitkat нуди Google Drive, Google Earth, Google Maps, вести, временски услови, Google Hangouts и многу понапредни карактеристики. Поддршка за NFC за да ви овозможи да споделувате работи со други уреди со тоа што само ќе го прислушувате грбот на вашиот мобилен телефон со друг уред со можност за NFC заедно. 2000 m Ah батерија ви овозможува да имате добар долг разговор до 14,06 часа со вашите најблиски.

Детални спецификации

Додатоци на производи