• Свеж
Благородна куќа ellуел ткаенина тапацирани столици за јадење од дрво од бреза, сет од 2, беж и орев

Благородна куќа ellуел ткаенина тапацирани столици за јадење од дрво од бреза, сет од 2, беж и орев

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Завршете ја вашата област за јадење со седење што е сигурно да даде изјава. Нашиот сет за столици за јадење го нуди вашиот дом исклучителен стил со минималистички, но рафиниран изглед. Овие тапацирани столчиња се и елегантни и елегантни, истакнувајќи го нивниот зачудувачки современ дизајн. Завршени со благодатно наклонети раце, овие столчиња не само што ќе го подобрат вашиот декор со стил, туку и ќе обезбедат неверојатна удобност додека јадете. Одликувајќи се со баланс на модерни сабја нозе и запалени нозе, овие столчиња за јадење се совршен додаток на секоја трпезариска маса. Навистина современо парче. Со минималистичка, но рафинирана структура, овој сет носи симплистички стил кој ја потенцира удобноста и функционалноста. Ова обезбедува мазна, бесмислена текстура за ова парче, како и удобно седење. Неговото убаво жито добро ги зафаќа дамките, давајќи му на ова парче прекрасна завршница. Димензии : Изберете додаток што е совршена големина за вас и вашиот мебел. Секое столче за јадење е 21,75 ”W x 23,75” D X 36.25 ”H. ќе сакате колку вашиот простор може да се трансформира со едноставното додавање на овој сет на шармантни столици. Потребно е засновано : Потребно е одредено склопување за овој сет за столче за јадење. Вклучени се сите упатства и алатки потребни за склопување. Ова доаѓа како збир од два. Благородна куќа ellуел ткаенина тапацирана од дрво за јадење од дрво, сет од 2, беж и орев : Вклучува : две (2) столчиња за јадење. Повеќе опции за материјали. Материјал за нозе : дрво од бреза. Повеќе опции во боја. Завршување на нозете : орев. Потребно е собрание. Димензии : 23,75 инчи длабок x 21,75 инчи широк x 36,25 инчи висок. Димензии на седиштата : 18,00 инчи длабоко x 21,25 инчи широк x 20,50 инчи високи. Капацитет на тежина : 300 фунти.

Детални спецификации

Додатоци на производи