• Свеж
Студената индустрија Флорал Сан Франциско Градска графичка уметничка галерија завиткана од платно печатење wallидна уметност, дизајн од Шејн Донаху

Студената индустрија Флорал Сан Франциско Градска графичка уметничка галерија завиткана од платно печатење

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди. Ние ги користиме само мастилата со највисок квалитет и платно на нашите печатачи во куќата мимаки, а потоа исечете ги рачното и истегнете го секое парче над дрвена рамка дебела 1,5 инчи за виси. Уметноста е подготвена да се дружи без потребна инсталација. Wallидната уметност е подготвена да виси - не е потребна инсталација или хардвер. За лесно поставување посно или слој уметнички дела на полица или против wallид. Димензии : 16 x 1,5 x 20 инчи. Затегнати големини на платно вклучуваат стандард : 16 x 1,5 x 20 големи : 20 x 1,5 x 30 x-во-големи : 30 x 1,5 x 40 преголеми : 36 x 1,5 x 48. Уметнички дела се однесуваат на : часовникот кула; Кула; Зграда; Архитектура; Град; Бел кула; Метропола; Урбан; Цветни, цвеќиња, шема, Сан Франциско. Дизајн од Шејн Донаху.

Детални спецификации

Додатоци на производи