• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Лидија поле Еммет“ Арт од платно од Вилијам Мерит Чејс

Трговска марка ликовна уметност „Лидија поле Еммет“ Арт од платно од Вилијам Мерит Чејс

DEN 1530.08

Од стока
Во магацинот

Уметник : Вилијам Мерит Chasesubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на жена во црн фустан. Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на производство на печатење за создавање високо Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Лидија поле ЕМЕТ“ платно уметност од Вилијам Мерит Чејс.

Детални спецификации

Додатоци на производи