• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „целосен круг I сива“ платно уметност од Крис Пашке

Трговска марка ликовна уметност „целосен круг I сива“ платно уметност од Крис Пашке

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Artist : Chris Paschke Subject : Abstract Style : Modern & Contemporary Product Type : Gallery-Wrapped Canvas Art This ready to hang, gallery-wrapped art piece features sketchy black circles drawn over a grey and white background.Chris Paschke's comfort with the Sumi brush and continuing study with Азиските мајстори ја донесоа „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Скица црни кругови нацртани над сива и бела позадина.

Детални спецификации

Додатоци на производи