• Свеж
ДОРА карневалска фиеста игра

ДОРА карневалска фиеста игра

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Придружете се на Дора, чизми и пријатели за нивната забава на карневалот! Кооперативен напор да се соберат билети со играње активности во карневалскиот стил како што се ринг -фрлање, хранење јаболка на животни од штала, тропање над шишиња со млеко и други забавни игри. Превртете ги билетите на крајот на играта за да откриете слики со загатки. Заедно, завршете ја спектакуларната рингишпил. Загатка во средината на таблата за игри. Постојат 6 активности за разликување на карневал. Вклучени се бонус Дора и чизми за пионски фигури! ДОРА карневалска фиеста игра.

Детални спецификации

Додатоци на производи