• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Апстракт II“ Апстракт II “од Албена Христова

Трговска марка ликовна уметност „Апстракт II“ Апстракт II “од Албена Христова

DEN 2601.60

Од стока
Во магацинот

Уметник : Albena Hristovasubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има преклопување на правоаголниците во нијанси на сива, бела и бледа жолта боја. Истакнати бои : Вајт Албена Христова, меѓународен уметник со повеќе од дванаесет години класична уметничка обука и магистерски во фреска сликарство, е еден од најуспешните уметници на отворено издание на пазарот. Таа немилосрдно бара совршена комбинација на форма, боја и текстура. Нејзините слики издвојуваат елеганција и безвременост. Родена е и израсната во семејство на уметници во Источна Европа и во моментов престојува во Калифорнија. Таа поседува неверојатна визуелна меморија што ја разгорува нејзината страшна уметничка имагинација. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Албена Христова, меѓународен уметник со повеќе од дванаесет години класична уметничка обука и магистерски во фреска сликарство, е еден од најуспешните уметници на отворено издание на пазарот. Таа немилосрдно бара совршена комбинација на форма, боја и текстура. Нејзините слики издвојуваат елеганција и безвременост. Родена е и израсната во семејство на уметници во Источна Европа и во моментов престојува во Калифорнија. Таа поседува неверојатна визуелна меморија што ја разгорува нејзината страшна уметничка имагинација. - Преклопување на правоаголниците во нијанси на сива, бела и бледо жолта боја.

Детални спецификации

Додатоци на производи