• Свеж
1- Карат Т.Г.В. Овално се создаде бел моисанит Стерлинг сребрен прстен за годишнина

1- Карат Т.Г.В. Овално се создаде бел моисанит Стерлинг сребрен прстен за годишнина

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Прославете уште една радосна година да се биде заедно со овој зрачен прстен за годишнина од мијабела. Овој прстен е направен во светло сребро и има пет овални, сет на канали, создадени бели моисанитни скапоцени камења (4x3mm) заедно со 18 (1,2x1.2mm), 12 (1,1x1.1mm) и 12 (1x1mm) тркалезно Исечете, поставени од путер создадени бели моисанитни скапоцени камења. Камењата се распоредени во спирален дизајн, давајќи му незгоден изглед. Направете ја да се чувствува посебна и да ја признае безусловната loveубов што ја добивате од неа со овој прстен што доаѓа со висока полирана завршница. Направено во сребро. 1-1/4 CT T.G.W. Создаде бел моисанит. Создаден бел моисанит пресечен : овален и круг. Канал и камења поставени од путер. Ширина на опсег : 1,3мм. Прстен за годишнина од вртење. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи