• Свеж
Надворешна дамка од олимписки заштитник од дрво плус заптивната смеса во една, цврста, мијалник, галон

Надворешна дамка од олимписки заштитник од дрво плус заптивната смеса во една, цврста, мијалник, галон

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Олимпискиот заштитник на дрво, цврсто дрво дамка обезбедува заштита од хидроизолации со богата, непроирна боја што овозможува да се покаже дрвената текстура, подобрување на природната убавина на дрвото. Нашата формулација на 100% акрилни смоли гарантира олимписка убавина и заштита. Препорачано за употреба на надворешни палуби од дрво, огради, обвивка, огради, мебел на отворено и други дрвени површини. Темелно промешајте пред и често за време на употреба. Кога користите повеќе од една конзерва со иста боја, интермикс за да се обезбеди униформност во боја. Нанесете две палта. Кога прскате или тркалате, секогаш четка за најдобри резултати. Заштита на водоотпорност на палубата. Заштита на UV Sun Block. Овозможува рамна завршница отпорна на мувла. Формула за дамки за палуба заснована на вода. 100% акрилна латекс формула. Само-примирлива дамка завршница. Лесно расчистување со сапун и вода. Надворешна дамка совршена за употреба на палуба, ограда, обвивка, оградување, мебел и други проекти за надворешно дрво.

Детални спецификации

Додатоци на производи