• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „величествена лос“ дрвена wallидна уметност од Мерион Роуз

Трговска марка ликовна уметност „величествена лос“ дрвена wallидна уметност од Мерион Роуз

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Marion Roseubject : Animals Tyle : Bold & Eclectic Modern Product Type : Wood Slat Art Ова е подготвено за обесено, уметничко дело од тврдо дрво има лого на лос низ тревата покрај реката. Повеќето денови, ќе се најде Мерион Роуз како ја облекува својата омилена музика или да свири старо видео пред да се смести за да се слика за денот во нејзиното пространо студио, особено откако ќе се појави зимското студ. Нејзината работа е под влијание на минатиот мајстори како што е aоакин Сорола , Том Томсон, Карл Рунгиус, Боб Кун и многу други кои работат денес во најразлични теми и медиуми. Таа исто така студирала печатење, животно сликарство и цртање на колеџ во нејзините 30 -ти. Нејзините субјекти потекнуваат од нејзиниот живот на патување со ентузијазам колку што можеше, и близу до дома или преку океанот. Скицирање и проучување на животните беа омилено поминување на времето, поставувајќи одлична основа за создавање автентична работа. Текстурата и богатата боја на боја што се применува великодушно со удари со нож или четки, ја доловуваат суштината на духот и однесувањето на субјектот. Уметничките дела се дигитално отпечатени со високи UV мастила директно на природни штици од дрвени предмети кои се подготвени бели за поживописна, шарена слика. Ова пријатно, вистинско дрво од дрво ја истакнува текстурата на дрвото создавајќи навистина уникатно уметничко дело без две парчиња кои изгледаат слично. Уметничкото дело пристигнува нерасположено и е подготвено да се обеси со wallидна закачалка веќе инсталирана на задниот дел. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Лос се пробива низ тревата долж реката.

Детални спецификации

Додатоци на производи