• Свеж
Златните теретани класични нараквици за обука на тежина, медиум

Златните теретани класични нараквици за обука на тежина, медиум

DEN 127.84

Од стока
Во магацинот

Безвременскиот дизајн на ракавиците за обука на Gold's Gym Classic ги прави главен додаток за теретана за скоро секој спортист. Одликувајќи се со синтетички дланки на микрофибер, овие нараквици ја подобруваат вашата моќност за да спречите опрема за теретана да не се лизга од вашите раце. Чувајте ги рацете мазни, без плускање и без калус со носење на овие класични нараквици за кревање тегови додека вежбате. Овие нараквици за обука помагаат да се апсорбираат потта и да се карактеризираат со влечење на прстите за да се отстранат лесно по напорно вежбање. Дизајнот на половина прсти овозможува удобност и поддршка за вашите раце, истовремено овозможувајќи целосен опсег на движење. Додадениот слој на заштита помеѓу вас и опрема за вежбање помага да се намали притисокот врз вашите раце, додека додавате удобност за време на лифтовите. Носењето нараквици за кревање тегови ја подобрува хигиената со додавање на слој на заштита помеѓу вас и опрема за теретана што може да содржи штетни бактерии. Овие нараквици се достапни во мали, средни и големи димензии. Класичен, безвременски дизајн на ракавици за обука за сите спортисти.

Детални спецификации

Додатоци на производи