• Свеж
Главни текстурирани завеса за текстура, сина крива, сет од, 40 63 , сини кривини лажици

Главни текстурирани завеса за текстура, сина крива, сет од, 40 63 , сини кривини лажици

DEN 0.33

Од стока
Во магацинот

Подобрете го изгледот на вашата соба со главните места Бенет 63 внатре. Тие ќе додадат едноставен и класичен стил на која било област во вашиот дом или канцеларија. Главните текстурирани панели со текстура во тешка категорија на Бенет, доаѓаат како збир од две. Тие имаат текстуриран изглед кој додава суптилна димензија и визуелен интерес. Главните текстурирани панели со текстура во тешка категорија Бенет се направени од полиестерска ткаенина и се лесни. Панелите имаат џебови на шипки и се машини што се перат и се сушат, што е едноставно да ги задржат да се чувствуваат и да изгледаат како нови. Theебот ќе смести шипки до 2 инчи. Текстуралниот дизајн ќе додаде стилска димензија на кој било третман на прозорецот во вашата дневна соба, трпезарија, канцеларија и/или бања. Панелите за печатење можат да се користат со цврсти панели како акцент или едноставно да се користат сами за да се создаде целосно нов изглед во која било просторија. Тие можат лесно да се обесат на декоративна шипка за драперии за да додадат драматично влијание на вашиот прозорец. (Декоративна шипка за драперија се продава одделно). Можете исто така да додадете секаков вид чиста за подобрување на прозорецот и да го направите повеќе од елегантен изглед. Без оглед на кој изглед претпочитате, главните текстурирани панели со текстура во тешка категорија се сигурни дека се пријатни за очи и истовремено во исто време. Увезени. Главни текстурирани завеси за текстура - сина крива шари 63 инчи - сет од (2) Додадете елеганција и стил во која било просторија со овој прекрасен пар со текстура на панелот на сина крива. Овие прекрасни панели се изработени од луксузна, значителна ткаенина што им овозможува да ја задржат својата форма додека висат и ги обликуваат вашите прозорци. Задебелената боја може да се користи како акцент, но исто така е доволно разноврсна за да оди со која било тема за украсување. Измешајте и совпаѓајте го овој цврст панел пар со кој било пар за печатење панел за да создадете нова атмосфера во вашата соба. Вие нема да бидете разочарани !!. Овој сет вклучува (2) џебни панели. Овие панели се во должина од 63 инчи за висина од средна должина.

Детални спецификации

Додатоци на производи