• Свеж
0. Carat T.G.W. Цитрин скапоцен камен и Карат Т.В. Прстен од бел дијамант

0. Carat T.G.W. Цитрин скапоцен камен и Карат Т.В. Прстен од бел дијамант

DEN 1584.00

Од стока
Во магацинот

Овој 0,46 Карат TGW Цитрин скапоцен камен и 1/20 CARAT T.W. Прстенот на белиот дијамант од Jewersers Club има брилијантен и уникатен дизајн. Тоа прави убав додаток на колекцијата за накит и прекрасен подарок за некој близок со роденден во ноември. Овој сјаен цитрински прстен е направен во сребро и украсен со поголем скапоцен камен во форма на овална форма во центарот. Редовите на остри акценти на бел дијамант од двете страни на богатиот жолт камен го обезбедуваат парчето додаден трепер. Овој стил на прстен од гемстон од цитрин е достапен во мала разновидност на големини и ваш избор на сјајна завршница. Jewelers Club 0,46 CARAT TGW Citrine Gemstone и 1/20 Carat T.W. Прстен на бел дијамант : Стерлинг сребрен бел дијамант и цитрин ринггенен гемстон од цитрин : 0,46 карат вкупна тежина на дијамантски акценти : 1/20 карат вкупно тежина што може да се појави по ваш избор на сјајно завршување во мала разновидност на стандардни прстени со големина на брилијантен и уникатен додаток на колекцијата за накит Додадете пенлив допир на официјален или секојдневен подарок за надворешни работи за некој близок со ноемвриски роденден на ноември, се достапни во асортиман на дизајни (секоја се продава одделно).

Детални спецификации

Додатоци на производи