• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Студиото Скулптори“ платно уметност од Том Робертс

Трговска марка ликовна уметност „Студиото Скулптори“ платно уметност од Том Робертс

DEN 696.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : Том Робертс Предмет : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткана од платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има човек што скулптурира модел. Истакнати бои : тен, кафеава, сива, црна, вино, бел Томас Вилијам „Том“ Робертс беше австралиски уметник роден во Англија и клучен член на училиштето Хајделберг, познат и како австралиски импресионизам. Откако посетувал уметнички училишта во Мелбурн, тој отпатувал во Европа во 1881 година за да го продолжи својот тренинг и се вратил дома во 1885 година, „подготвен со се што беше најновиот во уметноста“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Човек што скултутира модел.

Детални спецификации

Додатоци на производи