• Свеж
Rock - VR Recoil Satin Black Machined со темно нијанса тркало

Rock - VR Recoil Satin Black Machined со темно нијанса тркало

DEN 3119.68

Од стока
Во магацинот

Со истиот концепт на неговиот поголем брат, VR10 Recoil ги вклучува истите карактеристики на Recoil X без потреба од крената апликација и скапи модификации. 【Најдобра конструкција во класа】 во која има тешка, едноделна леана алуминиумска конструкција, сите тркала V-Rock нудат супериорна издржливост и перформанси за да издржат остри услови надвор од патот . 【разноврсни апликации] без разлика дали вашето возило е залиха на коските , или опремена со 6-инчен комплет за лифт, секое V-Rock тркало ќе опфати огромно мнозинство на апликации за камиони и SUV на пазарот денес . 【Безбедност и сигурност】 тестирани за да ги надминат строгите стандарди на спецификациите на тркалото SAE J2530. Сите тркала V -Rock се подложени на тестови за стабилност и структурен интегритет, вклучително и замор на влијанието, замор на аголот и тестови за радијален замор . 【TPMS компатибилен】 дизајниран да овозможи инсталирање на сензорите за мониторинг на притисок на гумите - помагајќи им на возачите да ги спречат небезбедните услови за работа . 【 Поддршка за гаранција】 Ние сме посветени на испорака на исклучителен производ и одлична услуга за клиенти. Ние нудиме ограничена 1-годишна завршница и структурна гаранција за живот. Белешка : Вклученото капаче за центри, сепак, не вклучува ореви од лавчиња или завртки за лапчиња.

Детални спецификации

Додатоци на производи