• Свеж
Oshош Билер „Заборавениот платно уметност

Oshош Билер „Заборавениот платно уметност

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : oshош Бирсерјект : People Style : Modern & Modernivery Product Type : Gallery-завиткана платно Арва Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на личност во кревет. Истакнати бои : бело, розово, тен, портокал oshош Бајер престојува во Ванкувер, Канада. Истакнати во стотици меѓународни публикации, неговите клиенти вклучуваат 20 -тиот век Фокс, Армада Рекордс, Брајтјт Слики, Канадскиот универзитет Прес, ЦБЦ, Идни продавници Најдоброто купување, списание! , Ново линиско кино, граѓанин Отава, универзитет Симон Фрејзер, Саутам њуз, Sony Entertainment, Spinnin 'Records, Staples, Syfy Network, USC, Publications Publications Publications и рекордот на Јеил. Номиниран за наградата за патување, Биер е исто така добитник на грант на Советот за уметност во Канада. Неговата работа има освоено награди од Кодак Канада, Светскиот филмски фестивал во Монтреал, северозападниот филмски фестивал и Леос Гикле (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Oshош Билер „Заборавениот платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи