• Свеж
Ekena Millwork 6 w 6 h 36 l Стандардно Ridgewood Architectural Architectural Pvc Rafter Tail Tail

Ekena Millwork 6 w 6 h 36 l Стандардно Ridgewood Architectural Architectural Pvc Rafter Tail Tail

DEN 1039.20

Од стока
Во магацинот

ПВЦ-рафтерските опашки не се порозни што им овозможуваат да се држат против најсилните природни елементи. Тие нема да излупат, искривуваат, сплит или да се распаѓаат како дрво. Сликајте се со премиум акрилна обвивка која има LRV рејтинг од 55 или повеќе. Опаците на рафтер додаваат визуелна фокусна точка на надворешноста на вашиот дом. Стандардни и направени по нарачки дизајни направени од цврсти ПВЦ совршени за изложени опашки од рафтер, опашки од настрешница, тремови, акценти на софит и акценти на Гејбл. Долготрајни и се држат до природните елементи. Јасни детали и широк асортиман на стилови. Сликајте се со премија акрилна обвивка. Лесен и лесен за инсталирање. Надворешни смола, пластика, дрво и алуминиумски производи. Направени по нарачки големини и обрасци достапни по барање.

Детални спецификации

Додатоци на производи