• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Градина за бегство плочка II сина„ платно уметност од Лора Маршал

Трговска марка ликовна уметност „Градина за бегство плочка II сина„ платно уметност од Лора Маршал

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Лора МаршалСубјект : Апстракт Стил : Котгепродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има плочка со калеидоскопска шема во нијанси на киднапирање, жолто, бело. За Лора Маршал, фотографијата е за повеќе отколку само да собере камера и да фотографира со она што го гледа. "За мене, фотографијата е нешто што се одвива внатре, врска со природата, луѓето и структурите што не можат да се изразуваат само преку зборови. , Лора ја фотографира природата како нејзин примарен предмет користејќи и филмски и дигитални камери. Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од убавиот свет околу неа. Лора Маршал „Градина за бегство плочка II сина“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи