• Свеж
Mayview Ultra-Grip нелимки за килим, 2 '8'

Mayview Ultra-Grip нелимки за килим, 2 '8'

DEN 255.84

Од стока
Во магацинот

Чувајте ги дури и најстариот тврд простор на подрачјето со ултра-рег на ултра-фигура подлога за килим. Кажете му збогум на Bunched или Shifting килими. Оваа подлога со низок профил, премиум килим ги фаќа и вашиот килим и подот за да спречите лизгање за дополнителна безбедност за луѓето и миленичињата. Сега испразнувањето на вашиот килим ќе биде полесно од кога било. Исто така, нуди заштитен слој за да го задржите вашиот тротоарите да изгледа најдобро и помага во намалувањето на брчките, така што вашиот килим не доживува нерамномерно абење и солза. Ние нудиме широк спектар на големини од 2 x 8 стапки до 9 x 12 стапки. Mayview Ultra-Grip Не-лизгање подлога за килим, 2 'x 8' : Тешка зафат : Не-лизгање, гумен материјал ги зафаќа вашиот килим и подот за да спречите лизгање или трошење. Намалете ги брчките : Со обезбедување на вашиот килим, оваа подлога ги намалува брчките и го продолжува животот на вашиот килим. Низок профил : Нашиот минимален дизајн не додава рефус или не ја менува текстурата на килимите. Отворено ткаење : Овој дизајн за дишење спречува прашина, мувла и создавање мирис под килимите. Сите типови на тротоарите : Користете ја оваа премија за тепих на тепих, плочка, дрво, линолеум и многу повеќе. Повеќе големини : Ние нудиме ширина на големини од 2 'x 8 до 9' x 12 ’за кој било простор во вашиот дом. Лесно за трим : Едноставно користете пар ножици за да ја исечете оваа подлога за килим за да одговара на секоја потреба или форма. Повеќекратни намени : Наменети за повеќе од само килими, користете како фиока или лагер за полица за зафаќање насекаде. Спецификации : Собрани димензии на производот : 20 ”l x 92” w; тежи 0,4 фунти. Димензии на пакетот : 11,5 ”l x 9.1” w x 2.3 ”h; тежи 1,1 фунти. Не е потребно собрание. Материјали : ПВЦ, полиестер. Боја на производот : крем. Големина на производот : 2 'x 8'.

Детални спецификации

Додатоци на производи