• Свеж
Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

DEN 503.68

Од стока
Во магацинот

Едно шише 1,75 L шише со канадско виски на Seagram, 80 докази. Vo виски на Seagram е мешавина од повеќе од 50 виски на возраст од најмалку шест години за исклучително весел вкус и задоволувачка завршница. Канадското виски има белешки за дегустација на кремаста ванила, портокалова, цреша, карамела, житарка на 'рж, бибер, допир на изгорено дрво, цимет и ѓумбир. Канадското виски на Seagram 40% алкохол по волумен, што го прави совршен за пиење уредно или на карпите од чаша од виски. Занаети ги омилените коктели со виски, од виски кисело до старомоден на Seagram, со ова исклучително мело мешано виски. Vo на Seagram е увезено премиум канадско виски направено на точни стандарди што им овозможуваат на потрошувачите постојан квалитет и сигурност.

Детални спецификации

Додатоци на производи