• Свеж
Дизајн на Батлер Полка Дотс на куќиштето на патниците во Отербо за Apple iPhone 6

Дизајн на Батлер Полка Дотс на куќиштето на патниците во Отербо за Apple iPhone 6

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Оди булдоги! Покажете ја вашата поддршка и страна на модата за универзитетот Батлер со овој официјален случај на Coveroo. Овој дизајн е официјално лиценциран уметнички дела од одобрено од универзитетот Батлер. Дизајнот се печати со помош на процесот на High Color. Тоа не е налепница или кожа. Случаите со покривање се рачно прилагодени од нивниот тим во Сан Франциско, Калифорнија. Дизајн на Butler Polka Dots на куќиштето на патниците Otterbox за Apple i Phone 6 : тенок и тежок случај. Заштитете од гребнатини, испакнатини и шокови. Вклучува само-исполнување на заштитник на јасен екран. Компатибилен со Apple i Phone 6 на сите превозници. Coveroo Product не е поддржан од гаранцијата за производи Otterbox, не контактирајте со Otterbox во врска со производот Coveroo.

Детални спецификации

Додатоци на производи