• Свеж
Пионерската жена Слатка романса 18-парчиња сет за складирање на храна

Пионерската жена Слатка романса 18-парчиња сет за складирање на храна

DEN 687.68

Од стока
Во магацинот

Комплетот за складирање на храна со 18 парчиња пионер ќе стане ваш главен дел за секојдневните потреби за кујната. Функционален и привлечен, овој сет вклучува две контејнери од 1/2-чаша, четири контејнери со 3 купови, две контејнери со 4 чаши и еден сад со 5 купови, секој со координативен капак за шминка што нуди заптивка за тесен воздух. Тие обезбедуваат преостаната храна или подготвителите за оброци да се чуваат свежа и безбедна додека сте во фрижидер, замрзнувач или оставата, чајната кујна. Покрај тоа, тие се микробранови безбедни, така што можете да ја загреете вашата храна без да се префрлите на друго јадење. Конструирани со пластика без БПА, овие трајни контејнери нема да се скршат кога случајно се спуштаат со години на квалитетна употреба. Секој контејнер за храна има дизајн на слатка романса на REE за да додаде стилски талент во кујната. После употребата, тие се машини за миење садови со врвна табла безбедна за брзо и лесно чистење. Пионерската жена Слатка романса 18-парчиња разновиден сет за складирање на храна : разноврсен сет за садови за складирање на храна. Секој контејнер има текстуриран капак и непроaирна основа со потпис на REE Sweet Romance Floral Designs прикажани на страните. Детали инспирирани од гроздобер додаваат старомоден шарм во секоја колекција за складирање во кујна. Одлично за складирање на остатоци или подготовка на оброци. Лесно-заптивните капаци обезбедуваат прицврстено, херметички вклопување на контејнери. Пластичната конструкција без БПА е издржлива и нема да се скрши или оштетува кога ќе се спушти. Топ-решетката машина за миење садови и микробранови безбедни. Сет од 18 парчиња вклучува : (2) контејнери од 1/2-чаша, (4) контејнери со 3 чаши, (2) контејнери со 4 чаши и (1) сад со 5 чаши, секој со координативни капаци.

Детални спецификации

Додатоци на производи