• Свеж
Belles & Whistles Satin Charmeuse Silky Slease Set, розова, кралица

Belles & Whistles Satin Charmeuse Silky Slease Set, розова, кралица

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Свилените сатенски чаршафи од Belles & Whistles веднаш ќе додадат луксузна удобност во вашата спална соба. Секоја сет на листови со свила Charmeuse има врвна ултра-мазна сатенска ткаенина специјално ткаена за да биде издржлива колку што е пријатна. Длабоки џебови и еластични на вградениот лист обезбедуваат силен, функционален држач за душеци до 17 ". Сет вклучува две перници, еден вграден лист и еден рамен лист. Достапно во близнак, целосен, кралица и крал за секој кревет. Разновидност. Разновидност. Од богатите опции во боја вклучуваат црна, слонова коска, црвена, бела, розова и сребро за да се смести спална соба во стилот, просторијата за гости, просторијата за домови или мастер пакет. Прави одличен подарок за роденден, подарок за одмор или за Денот на мајката. Погодно машина за перење. 100% Полиестер е отпорен на дамки и отпорен на избледени. Овие луксузни сатенски листови Charmeuse се изработени од мека и дише ткаенина што обезбедуваат лукс искуство за спиење. Машината што се мие, отпорна на дамки и избледена ткаенина го одржува вашиот кревет да изгледа совршен. 15 "опремен со џеб со листови со лим Се вклопува во душек од 17 "за да се вклопи практично секој кревет во вашиот дом.

Детални спецификации

Додатоци на производи