• Свеж
Детето на моето дете на Картер Девојки Фламинго памучни пижами, сет

Детето на моето дете на Картер Девојки Фламинго памучни пижами, сет

DEN 239.84

Од стока
Во магацинот

Нови стилови, иста голема вредност. Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му верувате од Картер. Забелешка : За да им помогнеме на децата да бидат безбедни, памучните PJ треба секогаш да се вклопуваат. Измешајте и совпаѓајте ги PJS Направете време за спиење! Од моето дете на Картер, овој сет на пижами од 4 парчиња е направен со мек, дишечки памук за удобно вклопување цела ноќ. Зачудувачки манжетни за вклопување и врзани манжетни ги одржуваат врвовите, шорцевите и панталоните на место (без извртување или зглобување!) Плус, слатки отпечатоци од карактер + графики им даваат на овие PJs многу карактер. Сет со пижами со 4 парчиња вклучува : две тимови, еден пар шорцеви + еден пар панталони. 100% памучно ребро. Меша и натпревар!. Кратки ракави. Ребрести деколте и манжетни. Покриени еластични ленти за половината. Симпатична графика за знаци + отпечатоци од сите. Големини 2 T-5 T. Памукот ПЈ не е отпорен на пламен. За да им помогне на децата да бидат безбедни, памучните PJ секогаш треба да се вклопуваат во миење. Увезени.

Детални спецификации

Додатоци на производи