• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Феени Аризона Скајлин WB-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Феени Аризона Скајлин WB-1“ платно уметност од Марлен Вотсон, бел мат, сребрена

DEN 879.84

Од стока
Во магацинот

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзаж-апестит : Современа трговска марка ликовна уметност „Феникс Аризона Скајлин ВБ-1“ Арт од Марлен Вотсон, Бела мат, Сребрена рамка : Уметник : Марлен Вотсон. Тема : Пејзаж. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има разнобојна слика на „Феникс“, „Аризона“ небото. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Детални спецификации

Додатоци на производи