• Свеж
Машки плетени шорцеви со џогер

Машки плетени шорцеви со џогер

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Останете удобно додека трчате со работи или уживате во мрзлива недела дома со шорцевите за плетени џогер за мажи на Georgeорџ. Тие се изработени од мека плетена мешавина од памук за пријатно, не -рестриктивно чувство и имаат ребреста еластична лента за половината и влечење што обезбедува прилагодено вклопување. Две пространи предни џебови и еден заден џеб обезбедуваат складирање за вашиот телефон и додатоци додека сте надвор и околу или се мешате низ куќата. Овие меки шорцеви се достапни во разновидни бои. Georgeорџ е едношалтерски опсег за мажи кои сакаат да изгледаат добро без напор и носи безвременски, машки изглед ажуриран со современ стајлинг. Шорцеви со плетени џогерски машки Georgeорџ : Тело : 71% памук, 29% полиестер. Полето од половината : 61% памук, 39% полиестер. Шорцеви. Плетена измислица. Ребреста еластична лента за половината со влечење. Две предни џебови. Еден заден џеб. Достапно во разновидни бои. Машинско миење ладно со слични бои, не бели, суво суво ниско, ниско железо по потреба.

Детални спецификации

Додатоци на производи