• Свеж
Мапи и знамиња на Wynwood Studio и знамиња Wallидни уметности за отпечатоци од мапата „Град Балтимор“ 1874 година „Мапи на градовите на САД - црна, бела боја

Мапи и знамиња на Wynwood Studio и знамиња Wallидни уметности за отпечатоци од мапата „Град Балтимор“ 1874

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Мапа на градот Балтимор 1874 година, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници. Со сеопфатна црна боја, овој ликовен уметнички принт на Авенија Пистај е совршен завршен допир на темата за домашен декор. Карактеристики : Ова уметничко дело има хоризонтален дизајн на ориентации и знамиња со тема мапи во американските градови за да ви донесе совршена wallидна уметност одржлива и шумска пријателска Професионално рачно испружена во одржливи рамки со дебели дрва од 1,5 инчи, подготвени да висат со пред-инсталирани куки за лесни виси . Nail и Hanger, исто така, вклучени отпечатени со употреба на ултра -премиум и мастила отпорни на избледени, за да се гарантира висока дефиниција и живописни бои што се достапни во неколку опции за големина на пистата и знамињата wallидни уметности платно, „Град на Балтимор мапата 1874“, мапи на градовите на САД - црна, бела, бела, бела.

Детални спецификации

Додатоци на производи