• Свеж
Вашиот зона GSM фланелен лист, повеќе бои

Вашиот зона GSM фланелен лист, повеќе бои

DEN 425.28

Од стока
Во магацинот

Поставете го креветот со луксузната топлина и удобност на вашата зона 155 GSM Flannel Sheet. Изработена од 100% чист памук, конструкцијата на памук фланел на овој сет за совпаѓање се чувствува исклучително мека и пријатна за тостична здружение дури и за време на најстурните зимски ноќи. Овој сет на фланел со машини што може да се мие на машината има 155 тежина на ГСМ за висококвалитетна мекост што го прави пријатното во кревет за дремки дополнителни покани. Четкан и дремена за луксузна мекост, овој сет на фланелен лим има сè што ви треба за да создадете топло и пријатно повлекување во спалната соба за просторијата на секое дете, просторијата за колеџ во колеџ или спална соба за гости. Овој сет е достапен во близнаци, полни и кралица. Комплетот за листови со големина на близнаци вклучува еден рамен лист, една перница и еден вграден лист со затегната еластична која го гушка секој душек до 15-инчи. Овие секојдневни чаршафи се достапни во најразлични чудесни отпечатоци за да додадат забава и шарм во секоја просторија. Слаткајте во удобност цела ноќ помеѓу Snuggle Soft Your Zone Rain 155 GSM Flannel Sleets. 1 рамен лист, вграден лист, перница. 100% чист памук. Машина за перење. Појавување на листови и перница за целосен изглед на постелнината. Мекиот фланел ви помага да бидете топло и пријатно за време на студените ноќи. Чистиот памучен материјал е нежен, дише и издржлив. 155 тежина на ГСМ обезбедува висококвалитетна, долготрајна мекост. Издржлива конструкција трае по повеќекратни миења. Вграден лист се вклопува во душеци до 15 "длабоки. 1 близнак рамен лист : (167,6 см x 243,8 см); одговара на душеци (99,1 см x 190,5 см); 1 определен лист : (99,1 см x 190,5 см x 33,0 см); Душеци (99,1 см x 190,5 см); одговара на душеци до 15 во длабоки (38,1 см); 1 стандардна перница : (50,8 см x 76,2 см); одговара на перници (50,8 см x 66 см). 1 целосен рамен лист : (205,8 cm x 243,8 cm); одговара на душеци (137,2 cm x 190,5 cm); 1 целосен вграден лист : (137,2 cm x 190,5 cm x 33,0 cm); одговара на душеци (137,2 cm x 190,5 cm); се вклопува во душеци до 15 во длабоко ( 38.1 см); 2 стандардни перници : (50,8 см x 76,2 см); одговара на перници (50,8 см x 66 см). 1 рамен лист на кралицата : (228,6 см x 259,1 см); Кралица опремен лист : (152,4 см x 203,2 см x 33,0 см); одговара на душеци (152,4 см x 203,2 см); одговара на душеци до 15 во длабоки (38,1 см); 2 стандардни перници : (50,8 см x 76,2 см); Перници (50,8 см x 66 см). Нега на сет на листови : Машината беше топла. Tumble Dry. Не бели.

Детални спецификации

Додатоци на производи