• Свеж
Neoterra Neomax-RT 33X12.50R20LT 119Q F гума

Neoterra Neomax-RT 33X12.50R20LT 119Q F гума

DEN 3384.48

Од стока
Во магацинот

Neoterra Neomax-RT е солидна, целосна гума што е изградена за употреба на лесни камиони. Иновативниот хибриден дизајн на шарите обезбедува совршена рамнотежа помеѓу перформансите надвор од патот и удобноста на возењето на патот, а тешката конструкција на Neomax-RT промовира подолг живот на трага со намалување на нерамномерно абење. Наменето за употреба на лесни камиони. Иновативниот хибриден дизајн на шарите обезбедува совршена рамнотежа помеѓу перформансите надвор од патот и удобноста на возењето на патот. Единствено дизајниран дизајн на шара со засилен пакет за појас обезбедува извонредни перформанси надвор од патот. Оптимизираниот блок -шема со специјално усогласување на теренот обезбедува непречено возење на површините на автопатот. Тешката конструкција ја зголемува јачината и издржливоста, истовремено намалувајќи нерамномерно абење за подолг животен век.

Детални спецификации

Додатоци на производи