• Свеж
Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 10kt жолто злато двојно ореол квадратни кластери со синџир

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 10kt жолто злато двојно ореол квадратни кластери со синџир

DEN 12992.00

Од стока
Во магацинот

Чувствувајте се како принцеза со овој двојно приврзок за двојно Хало Кластер со двојно ореол, со синџир. Изработено во бујно жолто злато, има 72 кружни, путер и шест дијаманти поставени од отворено (G-H, I2-I3) во двоен мотив на плоштадот Хало. Подобрено со финишот на милгранот, координирајте го овој приврзок со кој било друг ланец или облечете сам и завршете го вашиот уникатен и стилски изглед. Овој трепет приврзок е суспендиран на 17-инчен синџир во Сингапур и се обезбедува со затворачот на прстенот. Сплитскиот дизајн создава уникатен ефект на приврзокот. Направено во 10 кт жолто злато. 1/4 ct. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Buttercup и камења поставени од песни. Милграјн финиш. Должина на ланецот : 17 ". Пролетниот прстен затворач. Двоен приврзок за кластери на плоштад со ланец. Април Април. Од нашите парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантирајте ја картичката, сите завиткани во зачудувачка кутија за подароци. Безвременски класици - прифаќањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Може да најдете стилски класици по цена прифатлива На сите џебови! За секој стил. Мијабела гаранција - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи