• Свеж
Современи моменти од Гербер Супер меко бебе уникатно спиење 'n играат нозе пижами, големини preemie-6 9m

Современи моменти од Гербер Супер меко бебе уникатно спиење 'n играат нозе пижами, големини preemie-6 9m

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Екстремно мекиот сон 'n игра пижами од современи моменти од Гербер се совршени за' околу носењето на часовникот од време на дремка до време на игра. Изработена во висококвалитетна, лесна, дише, издржлива ткаенина со совршена количина на истегнување за активни бебиња. Сертифициран со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, така што не треба да се грижите за штетните материи во гардеробата на вашето бебе, овие пижами со нозе имаат предно затворање на предвремените копчиња за лесни промени. Материјал : 95% вискоза/5% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Деколте : екипаж. Затворање : Затворање на предните прилепувања. Ракави : Долги; Вградените манжетни манжетни на големини се преовладуваат само до 0-3м. Ockебови : Ништо. Карактеристики : Изработена во лесна, ткаенина што може да дише со совршена количина на истегнување за активни бебиња; Дизајн на нозе. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #20.HCN.08865 HOHENSTEIN HTTI. Бебе унисекс спиење 'n играат нозе пижами од современи моменти од Гербер.

Детални спецификации

Додатоци на производи