• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Блум божица“ платно уметност од Марта Сухерман

Трговска марка ликовна уметност „Блум божица“ платно уметност од Марта Сухерман

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Марта Сухермансубјект : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жена од левата страна на рамката што лебди во вода. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марта Сухерман „Блум божица“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи