• Свеж
Фарми на Волден Фарми Слатка и затегнување сос од пилешко, 11. fl оз

Фарми на Волден Фарми Слатка и затегнување сос од пилешко, 11. fl оз

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Волден фарми Слатка и затегната пилешка сос има 0 калории, 0 маснотии и 0 нето јаглехидрати, но целиот вкус на вашиот омилен сос за натопување на ресторанот. Овој сос беше инспириран со комбинирање на сладок вкус на мед со опиплив вкус на сенф и чаден вкус на сос од скара. Одликувајќи се со состојки како јаболков оцет, домати, пире од кромид и сок од овошје и зеленчук. Доаѓа во една 11,5 fl. Оз. шише. Калории бесплатно. Без масти. Без шеќер. 0 G нето јаглехидрати по порција. Бесплатно холестерол. Без глутен. Веган. Кошер. Кето пријателски.

Детални спецификации

Додатоци на производи